Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Tekstil İhracatçıları Ödüllendirildi

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Tekstil İhracatçıları Ödüllendirildiİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2022 yılında gerçekleştirilen 13 milyar dolarlık ihracata katkı sağlayan başarılı tekstil ihracatçılarını ödüllendirdi. Ödül töreni, 3 Ekim 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine, İstanbul Valisi Davut Gül, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, TİM Başkanı Mustafa Gültepe, KYSD Başkanı Murat Özpehlivan, KYSD Eski Başkanları Kahraman Öztürk ve Osman Ege’nin yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı.

Küresel Rekabette Payımızı Artıracağız
                                                                                     
Ödül töreninde bir konuşma yapan İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, “Ödül alan firmalarımızı canı gönülden tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. 13 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek ihracatına imza atan ihracatçılar olarak daha fazla üretim, daha fazla ihracat ve daha fazla istihdam için çalışmaya devam edeceğiz. Tekstil sektörü olarak önceliğimiz uluslararası rekabette pazar payımızı kaybetmemek ve küresel ligdeki payımızı artırmak” dedi.

1 Milyon 100 Bin Kişi İstihdam Ediyoruz
                                                                                 
TİM Başkanı Mustafa Gültepe de, “100 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizin kalkınmasında tekstil sektörümüz öncü rolü üstlendi. Anadolu’nun sanayileşme sürecinde ilklere imza atan tekstili hazır giyimden, hazır giyimi ise tekstilden bağımsız düşünemeyiz. Bu iki sektörün ülkemizin kalkınmasında ve dışa açılma sürecinde ayrı bir yeri var. Bugün de üretim, istihdam ve ihracatımızla ülke ekonomimiz için önemimizi koruyoruz. Haziran verilerine göre iki sektörün 1 milyon 100 bin istihdamı bulunuyor. 2022’de toplam ihracatları ise 31,5 milyar doları aştı” ifadelerini kullandı.Tekstile Desteğimizi Sürdüreceğiz
                                                                                             
Tekstil ve konfeksiyon sektörünün yatırımı, istihdamı üretimi ve ihracatı odağına alan ekonomi politikaları açısından kilit bir sektör olduğunu dile getiren Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, “Sektörün, küresel piyasalardaki rekabetçi pozisyonunu koruması ve geliştirmesinin çok önemli olduğuna inanıyor, bunu başarmak için gerekli tüm desteği sektörümüze sağlama noktasındaki kararlarımızı ise bir kez daha vurgulamak istiyorum. Uluslararası arenada söz sahibi olmanın yolu yüksek katma değerli, yenilikçi ve insanların yaşamlarına ayrıcalık katan markalar yaratmaktan geçiyor. Bunun için firmalarımızın tüketim kalıplarını ve tüketici eğilimlerini okuyabilen yüksek ve hızlı üretim kapasitesiyle kaliteli üretim anlayışını harmanlayarak müşteriye sunabilme yetkinliklerine sahip olmaları büyük önem arz ediyor.” diye konuştu.

Haber Merkezi - 2023-12-24


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66