Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Polsan Çevre İçin Düğmeye Bastı

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Polsan Çevre İçin Düğmeye Bastı

Polyester ve metal düğme üretiminde 60 yılı aşan tecrübesi ve yenilikçi anlayışıyla sektörün öncü firmalarından biri olan Polsan Düğme, küresel pazarlarda daha başarılı olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yurtdışında tasarım ve pazarlama ofisleri açarak küresel konumunu güçlendirmeyi amaçlayan firma, son dönemde düğme üretiminde kullanmaya başladığı su bazlı boyalarla özellikle ihracatçı ve küresel hazır giyim markaları için çevreci bir vizyon ortaya koyuyor. Polsan Düğme’nin Yönetici Ortağı ve Polsan Metal’in CEO’su Cem Pardo, şirketlerinin global bir şirket olma yolundaki istikrarlı büyümesinin altında yatan nedenleri, modernizasyon süreçlerini, yenilikçiliğe verdikleri önemi, teknoloji ve trendleri yakından takip etmenin ve bunlara dönük yatırımların kendilerine kattığı değeri ve son yılların en önemli değişim hamlelerinden ekolojik ve sürdürülebilir üretim için yapılan AR-GE çalışmalarını şöyle anlattı:

Yurtdışında da Yatırım Yapacağız

Kartal’daki fabrikamızda polyester, korozo, hakiki boynuz, kemik, tahta, kokonat, sedef ve urea düğme gibi her çeşit düğme ve aksesuarın üretimini sürdürüyoruz. İspanya, İngiltere, Hindistan, ABD, Almanya, Fas ve Hollanda başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyoruz. 2013 yılından bu yana ise metal aksesuar fabrikamızda zamak ve pirinçten; düğme, toka, rivet, klikıt ve her türlü aksesuar imalatı yapıyoruz. Biz yurt dışında yakaladığımız bu başarımızı açacağımız yeni pazarlama ve tasarım ofisleri daha da güçlendirmek istiyoruz.

Düğmede Trend Oluşturan Bir Marka

Son teknoloji üretim tesislerinde yıllık 3,5 milyardan fazla düğme üretim kapasitesine sahip olan Polsan, yarattığı koleksiyonlar ile sektöründe modayı ve trendleri belirliyor. Sektörüyle ilgili dünya genelindeki gelişmeleri takip eden ve kendi AR-GE’siyle sektörün gelişimine de katkı sağlayan Polsan Düğme, Türkiye’de alışılagelmiş ürün tedariği gerçekleştiren bir düğmeci olmaktan öte, yaratıcılık ve üretim kısmında da aktif yer alan, yenilikleri yakından takip eden ve trend oluşturan bir marka olarak değerlendiriliyor. Bunun için Türkiye ve İtalya’daki tasarım ve teknik ekibi ile yılda 4 defa genel koleksiyon, müşteri taleplerine göre de küçük kapsül koleksiyonlar hazırlıyor. Uluslararası alanda düzenlenen tüm fuarlara aktif olarak katıldıklarını sözlerine ekleyen Cem Pardo “ABD başta olmak üzere, katılımcısı olduğumuz her fuarda standımızı gezen yüzlerce uluslararası markanın temsilcileri koleksiyonlarımızı görünce büyük bir beğeniyle karşılıyorlar. Türkiye’nin adının dünya çapında bu kadar kaliteli ve güzel düğmelerle anılması bize büyük bir gurur yaşatıyor. Polyester, boynuz, korozo, metal aksesuar ve düğme üretimi konusunda global bir Türkiye markası olarak kabul görmek hakikaten çok mutluluk verici’’ diye konuştu.

Düğme Üretim Teknolojisi Olarak Avrupa’nın İlerisindeyiz

Polsan’nın 60 yıldır sektöründe bir çınar gibi var olmasının altındaki nedenleri, kaliteli üretim, hızlı servis, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlama vizyonu, takım çalışması, aile olmuş bir ekip, AR-GE ve inovasyona verilen önem ve sürekli teknolojiye yatırım yapmak olarak özetleyen Cem Pardo “Sektörüne liderlik yapan bir marka olarak sürekli çalışıyoruz. Yatırım hızımızı hiçbir zaman düşürmedik. Şu anda üretim teknolojisi olarak Avrupa’nın bile ilerisindeyiz. 60 yıllık mazimizin her bir dönemi yatırım ataklarıyla geçti.” dedi. Avrupa’nın En Önemli Doğal Düğme Tedarikçilerinden Olan Firmamız Sürdürülebilir ve Ekolojik Üretim İçin Düğmeye Bastı. Son yıllarda doğal ürünlere olan ilginin düğme sektöründe de artacağını öngören Polsan, bu alanda yaptığı yatırımlarla Avrupa’nın en önemli doğal düğme tedarikçilerinden biri haline geldi. Polsan, ekolojik ve sürdürülebilir üretim anlayışını benimseyerek doğaya daha az zarar veren AR-GE çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Cem Pardo, Polsan, AR-GE ve inovasyon süreçlerini; geri dönüşümlü, sürdürülebilir ve çevreci üretim yaparak su, elektrik kullanımını ve kimyasal atığı azaltmaya odaklamıştır” diyor.

Büyümeye Devam Edeceğiz

Cem Pardo, sürekli büyüyen Polsan ailesinin en büyük hedefini ise şöyle açıkladı: “60 yıldır ilkleri ve enleri başaran bir marka olarak istikrarlı bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yaşanan onlarca olumsuz ekonomik gelişmeye rağmen, her yıl ciromuzu %25 ila %35 oranında artırmayı başarıyoruz. Bu artışı ilave kaynak olarak yine yatırımlarımız için kullanıyoruz. Şu anda şirketimizde, kurulduğumuz günlere kadar uzanan tecrübeye sahip, uzun yıllardır bünyemizde yer alan 340 çalışanımızla; takım ruhu, değerlerimiz ve tecrübelerimizle giderek büyüyen ve kuvvetlenen bir aile olmayı başardık. Önümüzdeki süreçte yeni yatırımlar yaparak, Polsan ailesini daha da büyütmek en büyük hedefimiz.”
Haber Merkezi - 2022-02-10


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66