Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Plastik İnci Üretimiyle Çin’e Rakip Oldu

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Plastik İnci Üretimiyle Çin’e Rakip OlduAksesuar ve kristal taş alanında sektörün tanınan firmalarından biri olan Taş Vadisi, son dönemde yaptığı yatırımla sektörde önemli bir yeniliğe imza attı. Bayrampaşa’da kurduğu Çin standartlarındaki teknolojiye sahip tesisle plastik inci üretimine başlayan firma, böylece Çin’den yapılan plastik inci ithalatına kaliteli ve hesaplı bir alternatif oluşturdu. Taş Vadisi, Çin teknolojisi ile plastik inci kaplaması da yaparak bir ilki gerçekleştirdi. Önümüzdeki süreçte de plastik alanındaki yatırımlarını sürdüreceklerini vurgulayan Taş Vadisi’nin Kurucusu Mehmet Ali Erçel, yatırımları ve faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Taş Vadisi’ni 2012 yılında Tahtakale’de kurdum. Zaman içerisinde İstoç, Osmanbey ve Merter bölgelerinde de aksesuar ithalatçısı olarak faaliyet gösterdim. 2020 yılında ise Güngören’e taşındık ve aynı zamanda Bayrampaşa’da üretime başladık.”

Müşterilerine Kazanç ve Zaman Avantajı Sağlıyor                                                                Plastik inci üretimlerinde Çin teknolojisi kullandıklarını ifade eden Mehmet Ali Erçel, imalatları hakkında şunları söyledi: “Uzun yıllar işim icabı Çin’e giderek orada birçok yeniliğe tanık oldum. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla ve sektördeki ihtiyacı görerek iki yıl önce bir plastik inci tesisi kurdum. Bayrampaşa’da Fahrettin Erçel ve Selman Bilayak tarafından yönetilen iki katlı tesisimizde yaptığımız bu imalatla birlikte Türkiye’deki ilk Çin teknolojisine sahip inci kaplama ünitesini de faaliyete geçirdik. Kaplama çalışmalarımızla plastik incilere denizden çıkmış inci görüntüsü sağlıyoruz. Gold nikel, siyah nikel ve gümüş kaplama hizmetlerini de müşterilerimize sunmayı hedefliyoruz.  Şu anda istenilen büyülükte ve miktarda üretim yapıyoruz ve böylece müşterilerimize kazanç ve zaman avantajı sağlıyoruz. Bunlarla birlikte dikme taş, Beyoğlu taşı ve aksesuar çeşitlerini de müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de plastik alanındaki yatırımlarımızı sürdürerek Çin’den yapılan bu alandaki ithalatı azaltmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, 2018 yılında Çin’de kurduğumuz ofisle aksesuar ithalatımız devam ediyor ve Çin’de bir gümrük ofisi kurarak Türkiye’de üretilmeyen plastik inci ve aksesuarları sektöre sunacağız.”

Haber Merkezi - 2023-07-23


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66