Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Metal Aksesuarın Yükselen Yıldızı


EVA Aksesuar'ın Sahibi Vesile Gelişen

Metal aksesuar alanındaki katma değerli hizmetleriyle sektörün tanınan firmalarından biri olan E.V.A Aksesuar, İstanbul İkitelli’deki tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Sac ve prinçten metal aksesuar ürünlerinde ithalatıyla sektöre katkıda bulunan firma, “Big Stars” markasıyla metal aksesuar satışlarını güvence altında gerçekleştiriyor.
Firma, plastik aksesuarlar da ithal ediyor. Yeni markalarıyla birlikte metal aksesuarın yükselen yıldızı olarak yollarına devam etmeyi hedeflediklerini belirten E.V.A Aksesuar’ın Sahibi Vesile Gelişen, faaliyetleri ve sektördeki konumları hakkında dergimize şunları söyledi: “Ben 2000 yılında metal aksesuar sektörüne girdim. Kendi firmam E.V.A Aksesuar’ı ise 2014 yılında Mercan’da kurdum. Daha sonra işimizi geliştirerek ofisimizi İkitelli’ye taşıdık.  Müşteri portföyümüzde hazır giyim, bebe giyim, gecelik, şapka, çorap, ayakkabı ve çanta giyim sektörlerinin temsilcileri yer alıyor. Üretici firmaların yanı sıra, aksesuar toptancılarına da hizmet veriyoruz. Satışlarımız Türkiye ile sınırlı değil. Yurtdışında da müşterilerimiz bulunuyor.”
İthalatlarının yanı sıra, müşteriye özel metal aksesuar imalatı da yaptıklarını ifade eden Vesile Gelişen: “Metal aksesuar, katma değer yönü en çok rağbet gören aksesuarlar arasında yer alıyor. Biz de E.V.A Aksesuar olarak yüksek kaliteli bir ürün portföyü ile hizmet veriyoruz. Sac ve pirinçten üretilen VT2, 54 ve 61 alfa çıtçıtlar giyimde işlevsel avantaj sağlıyor. Yine aynı hammaddeleri kullanarak ürettiğimiz 7.8 mm, 9.5 mm, 10.5 mm,15 mm, 17 mm, 21 mm delikli ve kapaklı kliketler de sektörden büyük talep görüyor. No:2, No:3, No:4, No:4, No:5, No:24, No:28, No:31 sac ve pirinç kuşgözü grubumuz da raflarımızda yer alıyor. 00, 0, 33, 33.5, 123, 54 ve 61,7 sac ve pirinç rivet grubu da katma değer oluşturan ürünlerimiz arasın yer alıyor” dedi.
Her krizin bir fırsat yarattığını vurgulayan Gelişen, ileriye yönelik hedeflerini ise şöyle özetledi: “Pandemi ve ardından gelen yüksek enflasyon dünyada büyük bir kriz ortamı oluşturdu. Herhalde ülkemizde krize en dayanıklı sektör bizim sektörümüzdür ve bu kriz ortamı sektör için yeni bir başlangıç olacak. Biz bu dönemde ithalat ve ihracat yönlerimizi güçlendirdik. İki yıl önce kurduğumuz ‘Big Stars’ markamızla birlikte dış ticaretimizi güçlendirmeyi ve dünyada da tanınan firmalardan biri olmayı hedefliyoruz.”

Haber Merkezi - 2022-02-10