Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

2021 2022 Sonbahar Kış Nakış TrendleriNakış ve işleme trendleri alanında dünyanın en önemli firmaları arasında yer alan Reiner Knochel Textile Experience 2021/22 Sonbahar-Kış Nakış Trendleri’ni duyurdu. Pandemi sürecini de dikkate alarak sunulan trendde yeni dönemin nakış ve işleme detayları veriliyor. Reiner Knochel yeni trendi şöyle bir açıklamayla nakış sanayicilerimizin hizmetine sunuyor: “Hepimiz hareketli zamanlarda yaşıyoruz - pandeminin etkisi her yerde. Sosyal ve ekonomik yaşamımızdaki mevcut yapılar altüst oluyor ve bu tabii ki küresel eğilimleri de etkiliyor. İnsanlar, özel ortamları ve çevreleri üzerinde güçlü bir etkisi olan sakinlik ve normallik özlemi içindedirler. Doğa çok daha değerlidir. Öte yandan, insanlar durumu cesaretlendirmeye çalışıyor - dijitalleşme süreçleri zorlanıyor ve halkın ilgisi yüksek teknolojili ürünlere odaklanıyor. Tekstil, moda ve nakış endüstrisindeki gelişmelere bir göz atalım:Doğa Görünümü:

 Sürdürebilir kumaşlar üzerine uygulanan ışıltılı ve doğal kumaşlar bu trendde ön plana çıkıyor. Karakteristik koyu sonbahar ve kış renkleri, kırık beyaz ve pastel tonlarla aydınlatılıyor.Klasik Desenlerin Yeniden Yorumu:

Klasik desenleri yeniden yorumlayın ve böylece birçok farklı kırmızımsı tonlar kumaş üzerinde canlılık oluşturacak. Soldaki Resim: Gunold’un Mety serisinden parlak yanardöner ve metalize efektlere sahip bir yaprağı gösteriyor. Sağdaki aynı tasarım, Sulky renk kartındaki ombré iplikler kullanılarak suda çözülebilen Solvy film üzerine işleniyor.
Şeffaflık:

Şeffaflık ile oynamak güçlü bir tema olmaya devam ediyor ve bu durumda, Gunold’un ultra ince mono naylon ipliği, koyu renkli boyada Sulky viskon ile birleşiyor.


Doğal Malzemeler:

Doğal, sürdürülebilir kumaşlar ve malzemeler; modada, ev tekstili ve iç tasarımda yükseliş içinde. Bu üç resim, Reutlingen Üniversitesi'nden Irene Körting tarafından gerçekleştirilen ağaç kabuğu, mantar ve ahşap üzerindeki nakışları gösteriyor. Tüm bu tasarımlarda sadece birkaç dikiş var ve bu şekilde tasarımcılar dikiş sanatı ve tasarımlarla özel efektler yaratıyorlar.Yeni ve Çağdaş Dönüş:

Çapraz dikiş, yeni ve çağdaş bir geri dönüşü kutluyor.

Eksik Kalıplar: 

Eksikliği yansıtan kalıplar kusurlu olabilir ve böyle gidebilir…


Üç Boyutlu İşlemeler:

Bu temada büyüleyici
3 boyutlu yapılar,
havadar  bir
desene dönüşüyor.Yabancılaşma Etkileri:

Yabancılaşma etkileri, geometrik yapılar veya ızgara benzeri öğeleri kullanarak doğal tasarımları yorumluyor ve yerleşik katılıkları kırıyor. 


Karanlıkta Parlayan İplikler:

Karanlıkta parlayan ipliklerin kullanılması, iyi bilinen doğal kalıpları şaşırtıcı bir şekilde farklı hale getiriyor.Doğaçlama:

Bu temada kusursuzluğa karşı doğaçlama öne çıkıyor. Anahtar kelimeleri ise kaplamalı kumaşlar, tabakalar, doğal ve yapay malzeme kombinasyonları ve geri dönüşüm.
  

Haber Merkezi - 2023-02-14