Warning: Undefined array key "cikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 42

Warning: Undefined array key "firmacikis" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/ust.php on line 121
Tekiş Lastik’ten Vizyoner Atılımlar

Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Tekiş Lastik’ten Vizyoner AtılımlarDar dokuma alanında sektörde çeyrek asrı aşkın tecrübeyle hizmet veren üreticilerinden biri olan Tekiş Lastik, 2021 yılında vizyoner atılımlarıyla dikkat çekiyor. E-ticaretten mağazalaşmaya, mağazalaşmadan Üniversite-Sanayi işbirliğine ve fuarlar kadar birçok alanda yenilik yapan Tekiş Lastik, yaklaşık 30 ülkeye ihracat yapıyor.
Şirketlerinin özellikle kurumsallaşma ve ihracat yönlerini geliştirmek için atılımlarını sürdüreceklerini belirten Tekiş Lastik’in Ortaklarından Kenan Tekin, firmalarının sektördeki geçmişi ve son döneme ilişkin faaliyetleri hakkında bize şunları söyledi: “Tekiş Lastik, Kemal Cemal Tekin tarafından 1996 yılında Bağcılar’da kuruldu. Şu anda firmamızı bir aile şirketi olarak yönetiyoruz. Müşteri portföyümüzde ihracatçı ve iç piyasa hazır giyim, tuhafiye, savunma sanayi, ayakkabı, matbaa, medikal üreticileri yer alıyor. İhracat yönü güçlü bir üreticiyiz. Almanya, İngiltere, Rusya, ABD, Sırbistan ve Polonya’nın içinde bulunduğu 30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Ülke çapında 100’e yakın bayimiz bulunuyor. Üretimimizi Bağcılar’dan sürdürmekle, müşteri hizmetlerimizi de yine Bağcılar’daki yeni ofisimiz ve Merter’deki mağazamızda sürdürüyoruz.”
2021 yılında birçok yeniliğe imza attıklarına ifade eden Kenan Tekin: “2020 yılı salgın nedeniyle zorlu bir yıldı. Ama biz bu süreçte geliştirdiğimiz pazarlama projeleri ve yeni ürünlerle bu krizi de avantaja çevirdik. Önce bünyemizde yeni kattığımız tescilli ‘Habby’ markamızla çanta kolonu, pantolon askıları, erkek ve kadın lastikli kemerleri, kedi-köpek tasması ve ayakkabı bağcıklarını, hem fiziki hem de dijital olarak sektöre sunmaya başladık. Günün koşullarını dikkate alarak bu ürünleri e-ticaret yoluyla yurtdışı pazarlara ihraç da ediyoruz. Bağcılar’da yeni faaliyete geçirdiğimiz ofisimizle dijital dönüşümümüzü hızlandırdık. Ekibimizi kalifiye elemanlarla güçlendirdik. Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için üniversite-sanayi işbirliğine önem veren bir üretici olarak Sabahattin Zaim Üniversitesi ile bir protokol gerçekleştirdik. Üç yıl önce Merter’de açtığımız mağazamızda yuvarlak lastik, örme lastik, dokuma konfeksiyon lastiği ve ayakkabı lastikleri gibi ürünlerin çeşit ile renk adedini artırdık. Artık bu mağazamızı ziyaret eden müşterilerimiz bu ürünlerde her kalitedeki seçenekle karşılaşacaklar” dedi.
Kurumsallaşma yönünde çalışmalarını sürdüklerini kaydeden Kenan Tekin, hedeflerini şöyle özetledi: “Tekiş Lastik olarak bizim için şu anda dijital platformda daha çok söz sahibi olmak önem taşıyor. Fiziki ve dijital ortamdan ihracat yaptığımız ülkelerde pazar payımızı artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde üniversitelerin teknolojik transfer ofisleriyle diyaloğumuzu artırarak Ar-Ge çalışmalarımıza hız vereceğiz. KYSD tarafından düzenlenen II. Trend İnovasyon Sanal Fuarı’na katılarak müşteri portföyümüzü genişleteceğiz.”
Haber Merkezi - 2023-02-14


Warning: Undefined array key "HTTP_CLIENT_IP" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: gethostbyaddr(): Address is not a valid IPv4 or IPv6 address in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 63

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /var/www/vhosts/aksesuarportali.com/httpdocs/alt.php on line 66