Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Kar Des Standlarına Büyük İlgiNakış ve işleme sektörünün en çok tercih edilen firmalarından biri olan Kar-Des İç ve Tic. A.Ş., Mart ayında Denizli’de Eylül ayında ise İzmir’de yapılan fuarlarda stand açarak, yeni teknolojilerini sergiledi. Firmanın standı her iki fuarda da ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Firmanın fuarlarda Türkiye’de ilk defa sergilediği Pul Transfer Motif Nakış Makinası, sekiz pulu işleyebilme gibi üstün özellikleriyle ziyaretçilerden büyük beğeni aldı.

Sarf Malzemeleri Konusunda da Hizmet Veriyor

Fuarda sohbet ettiğimiz Kar-Des A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Recep Yaran, firmanın geçmişi ve sektördeki konumunu dergimize şöyle anlattı: “Firmamız 2009 yılında tarafımdan kurulmuştur. Ben 60 yılı aşkın iş tecrübesi olan Yaran Ailesi’nin 4. Kuşağını temsil ediyorum. Kar-Des A.Ş., gerçekleştirdiği mümessillik anlaşmaları ve ticaretleri ile kısa sürede bölgesinde tanınan ve saygı gören bir konuma yerleşmiştir. Tekstil makinaları ve sarf malzemeleri, yapı malzemeleri ve gıda başta olmak üzere, birçok sektörde faaliyetlerde bulunan Kar-Des global ticaret altyapısını oluşturarak, dünyanın farklı ülkelerinden gerçekleştirdiği ithalatların yanı sıra, Türk mallarını da dünya pazarlarına sunmayı kendine vizyon edinmiştir.”

Nakış ve İşlemenin Her Alanına Hitap Ediyor

Recep Yaran, Sinsim Nakış makinalarını Türkiye’ye getirerek, kalitesiyle kısa sürede önemli bir pazar payına sahip olduklarının altını çizerek sektöre sundukları makineler hakkında şunları söyledi: “Sinsim, 2019-20 gümrük ve ihracat verilerine göre dünyanın en çok ihracat yapan nakış makinalarıdır. Sinsim, kalitesiyle tüm dünyada çok büyük bir paya sahiptir. Şu anda sektöre sunmuş olduğumuz Sinsim Pul ve Boncuk İşleme Makinası, perde dantelcilere sunduğumuz, Sinsim 68 Kafa Perde – Dantel İşleme Makinası, Sinsim 178 Kafa Dantel İşleme Makinası büyük talep görmektedir. Pandemi koşullarının olumsuz etkilerine rağmen makinelerimiz zirveye oturmuş ve buradaki konumunu muhafaza etmektedir.”

Pul Transfer Motif ve 12 Pullu Nakış Makinasını Türkiye İlk Getiren FirmaDenizli Fuarı’nda sekiz pullu Pul Transfer Motif Makinası’nı ilk defa sergilediklerini bu makinalarının ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladığını belirten Yaran, “Pandemiden dolayı fuarların ertelendiği için Pul Tranfer Motif Makinası’nın sergilemek ancak buradaki fuarda mümkün oldu. Sekiz ayrı renkte pulu aynı anda işleyebilme özelliğine sahip olan bu makinemiz, Kore Menşeili Tecniks firması ile Sinsim’in ortak üretimidir. Fuarda bu makinemiz çok ilgi gördü. Bunun yanı sıra, Türkiye’ye ilk bizim getirdiğimiz 12 pullu nakış makilerimiz de büyük beğeni aldı” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Haber Merkezi - 2021-12-02