Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

İTO ve MESİAD Yan Sanayi Toplantılarıİstanbul Ticaret Odası (İTO) 42 No’lu Tekstil Yan Sanayi Ürünleri Meslek Komitesi Çalışma Toplantısı, 20 Aralık 2023 tarihinde İTO Cemile Sultan Tesisleri’nde gerçekleşti. Toplantıya Dr. Rüştü Bozkurt,  İTO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman, 42 No’lu Tekstil Yan Sanayi Ürünleri Meslek Komitesi Başkanı Fatih Yenel, Komite Üyesi Gürbüz Turan ve Tekstil alanında faaliyet gösteren birçok kişi katıldı.
Ekonomik Koşullara Önlemler Alınmalı
42 No’lu Tekstil Yan Sanayi Ürünleri Meslek Komitesi Üyesi Gürbüz Turan toplantıda şunları söyledi: “Meslek komitesi olarak sektöre katkı sağlamaya devam ediyoruz. Sağlayacağımız katkı bizim başarımızı için en önemli ölçüdür. Şu anda sektördeki üreticilerin üretim maliyetleri çok yüksek. Kredi faiz oranları sürekli olarak artıyor. Yeni bir KGF sistemine ihtiyacımız var. Yaşanan enflasyonist süreçteki gıda fiyatlarının artışına önlemlerin alınması gerekiyor. Aksi takdirde bu koşullar, toplumun yaşam standardına zarar vermeye devam edecek.”

İTO Destekli Fuarlar Sektöre Katkı Sağlıyor
İTO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman, tekstil ve hazır giyim sektörlerinin ülke ekonomisinde önemli bir payı olduğuna dikkat çekti. Sektördeki dijital dönüşümün sektörün gelişmesine büyük katkısı olacağını vurgulayan Salman, İTO’nun desteklediği fuarların sektör ihracatına büyük katkı sağlamayı sürdürdüğüne işaret etti.MESİAD Aksesuar Komitesi İlk Toplantısını Yaptı
Öte yandan sektörün tanınan sivil toplum örgütlerinden biri olan Merter Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD), 2024 yılına yeni bir proje ile başlangıç yaptı. Dernek, bünyesinde kurduğu Aksesuar Komitesi ile daha dinamik bir yapıda hizmet vermeyi hedefliyor. Dijitalleşmeden istihdama kadar, birçok konumun ele alındığı MESİAD Aksesuar Komitesi Tanıtım Toplantısı, 25 Aralık 2023 tarihinde Merter’deki İstanbul Hanzade Cafe’de gerçekleşti. Toplantıya MESİAD Başkanı Gürbüz Oruç, İkinci Başkanı Ufuk Muslu ve birçok dernek üyesi katıldı. Yeni kurulan Aksesuar Komitesi’nde Gürbüz Oruç, İbrahim İsaoğlu, Fatih Yenel, Atilla Koç, İskender Öneç, Enes Akar, Enes Sucu, Alpaslan Topçu, Mustafa Karataş ve Hasan Tepe görev yapacak.

Haber Merkezi - 2024-02-02