Bize Ulaşın

0 212 555 94 94
0 212 555 94 94

Akbarkod Onuncu Yılını Kutluyor


Başta tekstil olmak üzere pek çok sektöre barkod sistemleri, donanım ürünleri, sarf malzemeleri ve teknik servis hizmeti sunan Akbarkod, 10 yıl da sektörün lider firmaları arasında yer almayı başardı. Firmanın kurucuları başarının sırrını “Kaliteli hizmet ve hızlı servis” olarak tanımlıyor. Kurulduğu tarihten itibaren her yıl en az yüzde 30 büyüdüklerini belirten Akbarkod Y.K. Başkanı İsmail Ali Şahin, yeni ürünler ile piyasadaki güçlerini daha da artıracaklarını, yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da etkin olacaklarını söyledi. Hazır giyim, tekstil, gıda, ayakkabı, kimya, medikal, kozmetik ve perakende gibi birçok sektöre barkod ve etiket alanında çözümler sunan, aynı zamanda donanım ve teknik servis hizmeti sağlayan Akbarkod, bu yıl 10. Yılını kutluyor. Alanında lider dünya markalarıyla işbirliği yapan firma, Rusya, Mısır, Tunus, Azerbaycan, Özbekistan, Moldova, Cezayir, Polonya ve çevre ülkelere sarf malzeme ihraç ediyor. Barkod sisteminde mikro işletmeden, makro işletmelere kadar, perakende ve üretim sektörlerinin tamamına destek verebilen Akbarkod’un faaliyetleri sundukları ürünleri ve başarısının sırlarını, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ali Şahin ve Akbarkod Genel Müdürü Caner Şahin’den dinledik…

Başarılarla Dolu Bir 10 Yıl

2011 yılında sektörde tecrübeli ve deneyimli ortaklar tarafından kurulduklarını belirten İsmail Ali Şahin, “Sektörün içinden gelen insanlar olarak, sektörü yakından tanıyor ve ne yapacağımızı biliyorduk. Kuruluşumuzla birlikte kendimize belirli hedefler koyduk ve bu hedefler doğrultusunda koşmaya başladık. Önce barkod sarf malzemeleri ve barkod yazıcıları satışı ile işe başladık, daha sonra servis hizmetini kendi bünyemizde oluşturduk. Bizi diğer şirketlerden farklı kılan en büyük özelliğimiz, servisimizin kaliteli ve hızlı çözümler sunmasıdır. Şu anda bile bizim gibi donanım, sarf malzeme ve servis hizmetini uçtan uca veren firma sayısı oldukça azdır. Misyon ve vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyor ve belirlediğimiz hedefe ilerliyoruz. Müşteri memnuniyetine önem vererek firmalarımızın ihtiyaçlarını en iyi fiyat ve en iyi çözüm ile buluşturuyoruz. Yenilikleri takip ederek, çevreci teknolojiyle müşterilerimizi bütünleştirmeyi hedefliyoruz. Barkod sektöründe geniş ürün yelpazesi kullanılmaktadır. Fakat biz ağırlıklı olarak tekstil ve hazır giyim sektörüne yöneldik. Bunun dışında diğer sektörlere de hizmet veriyoruz. 2011 yılında 4 çalışanla kurulduğumuz bir şirketten bugün 30 çalışanı aşan bir kadroya ulaştık. Profesyonel ekibimizle sevkiyattan teknik servise kadar tüm süreçleri titizlikle yürütüyor ve çözüm sunuyoruz. Akbarkod olarak bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer özelliğimiz, sadece kendi işimizi yapmaya odaklanmamızdır. Diğer önemli bir konu ise, şirketimizin kuruluşundan itibaren bünyemizde oluşturduğumuz e-ticaret sistemiyle Türkiye’nin tamamına sarf malzeme ve donanım ürünleri gönderebilmemiz ve 7/24 hizmet verebilmemizdir” dedi.

Müşteri Memnuniyeti Ön Planda

Barkod sarf malzemeleri ve donanım ürünleri konusunda uçtan uca hizmet verdiklerini vurgulayan Akbarkod Genel Müdürü Caner Şahin ise, “Yazılım, donanım, sarf malzeme ve teknik servis hizmeti verebilen sektörün lider firmalarından biriyiz. Bu konuda iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Bir müşteri etiket kullanımında bir sorun yaşıyorsa, mutlaka çözüm üretiyoruz. Bilgi birikimimiz ve elde edilen tecrübe, müşterilerin sorunlarının giderilmesinde önemli bir avantajımızdır. Yapmış olduğumuz müşteri memnuniyeti anket sonucunda memnuniyet oranı % 96’dır. Bu oranla ortalamanın çok üstünde olduğumuzu söyleyebiliriz Biz müşterilere hangi etiketin nerede ve nasıl kullanılması gerektiği bilgilerini veriyoruz. Doğru ürün kullanmasını sağlaması için uzman kadromuzla destek oluyoruz. Bizim en iyi yaptığımız diğer bir konu ise yenilikleri yakından takip etmemiz ve bu yenilikleri müşterilerimizle paylaşmamızdır. Kullandığımız ve müşterilere sunduğumuz etiketlerin sürdürülebilir olması son derece önemlidir. Şu anda kullanılan etiket ile bir yıl sonra kullanılacak etiketin kalite ve standartları aynı olmak zorunda ve müşteri aynı kaliteyi yakalamalıdır. 2011’den bu yana sattığımız ürünler ile şimdiki ürünlerin kalitesi aynıdır. Dünyanın önde gelen firmalarıyla çalışıyoruz. Yıllardır aynı kalite ile hizmet veriyoruz. Piyasada yaşanan en büyük sıkıntı, sürdürülebilir ürünlerle hizmet verilememesidir. Biz bu konuyu son derece önemsiyoruz. Dolayısıyla firmalar da profesyonel şirketlerle çalışmayı tercih ediyorlar. Netice olarak doğru ürün, doğru makine ve kaliteli hizmet verebilmek son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

Komple çözüm ortağı

Caner Şahin sektöre sundukları ürünler hakkında ise şu bilgileri verdi: “Etiket tüm süreçlerde ürünün kimliği olmasından dolayı vazgeçilmez konumdadır. Bunlar; tanımlama, fiyat etiketi, raf etiketi, koli etiketi, sallama karton etiketler, yıkama talimatı etiketleri olabiliyor. Bunların kullanılacakları yere uygun seçilmesi, yıkama koşullarına uyması, koli üstünden düşmemesi, yazıların silinmemesi gerekiyor. İşte iddialı olduğumuz bir alan da burası. Bu ürün gruplarının hepsinde varız. Etiket baskısı için elzem olan, “etiket yazılımı” ve etiket baskısı yapan “ barkod yazıcılar” hizmet verdiğimiz en önemli ürün grupları arasındadır. Nice Label etiket yazılımının yetkili bayisiyiz. Bu yazılım kendi alanında dünya lideri ve işlevi sadece etiket basmanın çok ötesindedir. “Etiket Yönetim Sistemi” şeklinde adlandırılan versiyonu H&M, Hermess, SalvatoreFerragamo, John Lewis, Louis Vuitton gibi markalar tarafından kullanılıyor. Etiket baskısı yapan barkod yazıcıların da hazır giyim üreticilerinin ihtiyaçlarına uygun olması gerekiyor. Japon akmaz, saten, nonwoven, renk almaz gibi kumaş yüzeylere baskı yapma ve kesmede her yazıcı başarılı değildir. Biz bunu dikkate alarak ürün grubumuza Citizen barkod yazıcılarını kattık ve Türkiye distribütörü olduk. Bunun yanında sektörün sürükleyici perakende devlerine üreten tedarikçilerin yoğun olarak kullandıkları Datamax ve Honeywell yazıcılar da en çok sattığımız yazıcılar arasında. Bunların yetkili teknik servisini de kendi bünyemizde veriyoruz. Epson renkli inkjet etiket yazıcılarını bünyemize kattık. İnsanlar tek renk etiketlerden sıkıldılar, artık renkli ürün istiyorlar. Epson etiket makinaları ile kullanıcıya istediği etiketi renkli olarak basmasını sağlayan bir teknoloji sunuyoruz. Italora marka çift taraf baskı yapabilen barkod yazıcının Türkiye distribütörlüğünü de alarak kendi bünyemize kattık. Bu ürünün de satış ve teknik servisini sağlıyoruz.”

Yeni Hedefler ve Yeni Projeler

 “Süreç bizi sürekli yeniliklere yönlendiriyor” şeklinde konuşmasını sürdüren Caner Şahin ileriye yönelik hedeflerini ise şöyle özetledi: “Müşterilere ihtiyaca yönelik çözümler sunma noktasında hızlı hareket ediyoruz. Dünya markaları ile çalışmaya devam edeceğiz. Donanım alanında üst seviyeye nasıl ulaşabiliriz diye çalışmalar yürütüyoruz. Bildiğiniz gibi barkod yazıcı, barkod donanım ürünleri ve sarf malzemelerinin üretimi ülkemizde bulunmuyor. Uzun vadede bu tür ürünlerin Akbarkod tarafından üretilmiş olması en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Haber Merkezi - 2021-09-09